Rymowane życzenia z okazji świąt

Rymowany tekst, łatwiej się czyta, wpada w ucho i budzi zaciekawienie. Często formy takie związane są z użyciem zabawnych i śmiesznych słów. Nie bójmy się tego, bowiem życzenia bożonarodzeniowe nie muszą mieć postaci oklepanych i co roku powtarzanych formułek. Sformułowania w stylu: Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, nudzą nas i coraz częściej sięgamy po coś o wiele ciekawszego.

Jeśli już chcemy przekazać w tym szczególnym okresie życzenia znajomym, rodzinie czy też współpracownikom róbmy to w „wielkim stylu”. Po pierwsze zawsze staramy się wyszukiwać kolorowe, ciekawe lub też zabawne kartki. Tak pośród tych tradycyjnych jak i elektronicznych znajdzie się z pewnością coś nietuzinkowego i niepowtarzalnego. A może nawet uda się wybrać kartkę dopasowaną do osobowości adresata.

Jeśli jest to osoba z poczuciem humoru śmiało możemy pozwolić sobie na rymowany tekst w nietypowy sposób opisujący świąteczną rzeczywistość. Takich wierszy nie brak w Internecie, wiele z nich ma ukryte podteksty i stają się jeszcze bardziej kuszące i absorbujące. Nie należy się bać ich wykorzystywać o ile wiemy, że dana osoba nie obrazi się, albo nie pomyśli o nas źle.

Z kolei oficjalne kartki i te które mają trafić do rąk osób starszych nie powinny być naszpikowane slangowym słownictwem i dwuznacznymi skojarzeniami. Prosta i bezpieczna zarazem forma, nawiązująca do radosnego i rodzinnego przeżywania świąt, wystarczy. Jeśli chodzi o rymowanki nie są tutaj czymś w złym guście, wprost przeciwnie, także dozwolone i bardzo polecane. Jeżeli nie mamy pod ręką komputera z dostępem do sieci, można pokusić się i samemu coś wymyślić, jeżeli mamy na tyle weny. Jednak, ci którym jej brak nie powinni się wzbraniać i skorzystać śmiało.

Wiązanek w stylu: „Bardzo dużo prezentów, mało w życiu zakrętów, dużo bąbelków w szampanie, kogoś kto zrobi śniadanie, a na każdym kroku szczęścia w Nowym Roku!” nie brakuje, ponadto są chwytliwe, dobrze się je czyta, nie zajmują dużo miejsca na kartce a z pewnością są odskocznią od banalnych i często nadużywanych sformułowań.

Nie zawsze mamy ochotę być poważni, samo życie nastręcza wiele problemów, czasami jest szare i przygnębiające, toteż nie bójmy się na święta wysyłać znajomym radosnych bożonarodzeniowych wierszy, mówiących o aniołkach, dzwoneczkach, Świętym Mikołaju i reniferach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.