Wiersze i wierszyki na Boże Narodzenie

Mimo, że obecnie tradycyjne kartki nie są już tak często używane dla przekazywania życzeń, tradycja ta nie zaniknęła. Uległa jedynie przekształceniu i teraz przesyłać je sobie możemy szybciej i wygodniej dzięki udogodnieniom jakie stwarza Internet. Są to przede wszystkim ogólnie dostępne i darmowe kartki elektroniczne oraz możliwość odszukania gotowych tekstów z życzeniami i to w bardzo różnych formach.

Poważne i bardziej klasyczne odpowiednie dla cioci, wujka babci czy dziadka, śmieszne i rymowane dla koleżanek, przyjaciół, chłopaka czy dziewczyny. Chcemy sobie bowiem składać powinszowania, które nie tylko będą miały postać sztywnej formułki, ale wywoływały uśmiech na twarzy czytającej je osoby. Wysyłane jako sms-y, niewiele kosztują, sprawiają, że ten kto je otrzymuje wie, że o nim pamiętamy.

Co roku staramy się wyszukać coś oryginalnego i zabawnego a nieraz także zaskakującego. Ciekawych, rymujących się wierszy i wierszyków na Boże Narodzenie nie brak. Znajdziemy je na wielu portalach internetowych trzeba tylko wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Coraz więcej osób z nich korzysta a co bardziej oryginalni próbują własnych sił w tworzeniu własnych powinszowań. Nie muszą być rymowane, powinny jednak nawiązywać do tematyki świątecznej, pierwszej gwiazdki, Wigilii no i nie powinno w nic zabraknąć życzeń na Nowy Rok i odnośnie udanej zabawy Sylwestrowej.

Jeśli wybieramy elektroniczną kartkę, pod którą znajdzie się wesoła treść powinny one współgrać ze sobą. Wtedy efekt murowany. Poza tym mamy dzisiaj kartki animowane z muzyczką tak więc jeśli naszym celem jest rozbawianie adresata kartki to z pewnością możliwości nie zabraknie.

Tematyka świąteczna w wierszach i wierszykach może być zamknięta w formie podniosłej, która częściej jest kierowana do osób starszych i w podeszłym wieku. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z rymowanek, powinny być one jednak gustowne, aby nie obrazić ani nie urazić kogoś. Oficjalną formę na pewno mają wierszowane życzenia przysyłane przez firmy do swoich klientów, te które znaleźć można na okładkach gazet kierowanych do czytelników itp.

Decydując się na wybór jakiejkolwiek kartki warto jest dobierać ciekawą i barwną oprawę graficzną, ponieważ Święta Bożego Narodzenia są ciepłe, kolorowe i radosne. Jeśli dołączymy do tego kilka miłych, wpadających w ucho słów na pewno umilimy tym gestem święta, tym którzy je przeczytają.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.