Przykładowe życzenia świąteczne od firm

Tradycja wysyłania życzeń bożonarodzeniowych obejmuje od dłuższego czasu nie tylko rodzinę, przyjaciół i bliskich znajomych, ale także powinszowania od osób i instytucji obcych. Większość z nas z pewnością natknęła się na życzenia z okazji świąt przesłane na skrzynkę mailową od firmy, z którą współpracowaliśmy, bądź z usług której korzystaliśmy. T

o miły gest, podtrzymujący w pewnym sensie znajomość, dobre stosunki, będący wyrazem pamięci o swoich stałych lub byłych klientach. Taka korespondencja często ma o wiele więcej do przekazania niż tylko same życzenia. Chociaż nie wyczytamy tego ze słów tekstu znajdującego się na kartce, jest to zaszyfrowana reklama, ale jednocześnie nie nachalna.

Sami pracownicy otrzymują także życzenia od przedsiębiorstw, w których pracują lub są byłymi pracownikami. Teksty bożonarodzeniowe, często pojawiają się na pierwszych lub ostatnich stronach gazet jako powinszowania dla czytelników.

Mogą mieć one bardzo różną formę w zależności od tego kto jest adresatem. Do osób starszych zwykle kieruje się kilka oficjalnych słów w bezpiecznej i przyzwoitej formie. Jeśli natomiast firma stawia na spontaniczność i wie, że większość jej odbiorców to ludzie młodzi, życzenia będą wykorzystywać slangowe słownictwo i błyskotliwą, zabawną treść. Jest to także sposób na wyróżnienie się, zaakcentowanie swojej wyjątkowości i niepowtarzalności własnej oferty.

Nie może zabraknąć rymowanych i wierszowanych życzeń, które dobrze się czyta, wpadają łatwo w ucho i nie są zbyt banalne, ponieważ czytanie którychś z kolei oklepanych gotowych tekstów każdego może znużyć. Oryginalne, niebanalne życzenia także teksty w języku angielskim jakie firma przesyła swoim współpracownikom, pracownikom, klientom, partnerom, przyjaciołom czy sympatykom to dowód dla tych ludzi, że dany przedsiębiorca nie idzie na łatwiznę, lubi wyzwania i stara się zabłysnąć elokwencją.

Jeśli się prowadzi własną firmę warto o tym pomyśleć, aby nasze życzenia nie zginęły pośród wielu innych i nie przebrzmiały pusto, ale pozostawiły po sobie wydźwięk. Z wielu ciekawszych form odbiorcy bardzo chętnie sami korzystają przesyłając je do znajomych czy rodziny. Sama forma przesłania życzeń też ma ogromne znaczenie. Tradycyjna jak i elektroniczna kartka powinny korzystać z typowo świątecznych motywów wprowadzających w atmosferę Bożego Narodzenia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.